lžička
  • Farma Blažkovi
  • Farma Blažkovi
  • Farma Blažkovi
MENU

 

etiketa med

Nabízíme domácí med přímo od včelaře, nebo jak se říká prodej ze dvora. Stáčíme med pro své přátele a děti. Přebytky nabízíme lidem, kteří si chtějí pohutnat a zdravě jíst. U nás se nemusíte bát, že med bude nastavovaný (pančovaný) a nebo dokonce z dovozu s antibiotiky. Také nemáme žádný řepkový med, ale z druhově bohatých luk a lesů v Mrklova, Benecka a okolí :) 

BOHUŽEL NYNÍ NEMÁME ŽÁDNÝ MED NA PRODEJ.

 Ceny našeho domácího medu

Med květový 200,- Kč/kg
Med květový – pastovaný 200,- Kč/kg 
Med medovicový 200,- Kč/kg

Cena je včetně skleněné lahve a víčka. V ceně není započítána doprava. Tato cena je konečná za balení v litrové láhvy s víčkem.

Jelikož jezdím denně po montážích a budu Vás mít po cestě, mohu med po dohodě dovézt zdarma.

Náš domácí med květový

Naše včely vyrábějí med opylováním luk a ovocných sadů v čisté podkrkonošské přírodě, která není poškozená žádným velkým průmyslovým znečišťovatelem. My jej nijak neupravujeme. Včely, o které se staráme, jej vyrobí, my stáčíme a vám přejeme dobrou chuť. Ručíme za to, že neobsahuje žádné cizokrajné pyly, na které nemusejí být naše organismy zvyklé.

Pokud med zcukernatí v důsledku skladování, není to žádná závada na jeho kvalitě. Jedná se o přirozený proces. Pokud by vám cukernatění vadilo, stačí jej ohřát (např. v teplé vodě) a vrátí se do původního stavu. Pokud teplota nepřesáhne 40°C, nedojde ke ztrátě jeho kvality.

Náš květový med je světle zlaté barvy, lahodné medové chuti a je vhodný jak k přímé konzumaci, tak např. k pečení či výrobě domácí kosmetiky.

Náš domácí med květový – pastovaný

Tento med není žádným způsobem chemicky upravovaný. Jedná se o běžný květový, viz výše, který jen prošel procesem pastování. Pastování se provádí tak, že během krystalizace se med míchá a přelévá, díky čemuž vytvoří malé krystalky, které jsou stále dobře roztíratelné a neškrábou v ústech při konzumaci. Pastování je tedy proces řízeného zcukernatění, které způsobí zesvětlání medu a změnu konzistence na lahodnou a smetanově hladkou pastu. Takový med je vhodný především k mazání na chleba, ale i na výrobu domácích medolád a dalších dobrot.

Náš domácí med medovicový

Na první pohled má výrazně tmavší barvu. To je způsobeno tím, že včely sbírají také medovici. Jedná se o sladkou lepkavou tekutinu. Právě medovice způsobuje tmavší barvu a také odlišnou chuť medovicového medu. 

Pro svou velmi výraznou chuť a vůni je vhodný na pečení (např. perníčků), vaření, do omáček a na pečivo. Potravinovým výrobkům předává svou výraznou chuť a krásnou karamelovou barvu. Pro svůj obsah složitějších cukrů a zvýšený obsah minerálů a aminokyselin je ale vhodný i pro výrobu domácích léčivých přípravků (např. sirupů) a jako doplněk stravy pro sportovce a těžce pracující. Tento med je také vhodný k výrobě lahodné medoviny.

Kontaktujete nás přes formulář

Vyberte libovolný počet možností

webdesign www.helpmark.cz